TYGRYS.NET – sieć telekomunikacyjna dostarczająca najwyższej jakości usługi multimedialne na terenie Rumi. Zarządzana przez lokalnego operatora – firmę NOWATEL Sp. z o. o.

Ponad 15 lat temu w pewnym bloku na terenie SM Janowo, gdzie mieszkańcy mogli korzystać z Internetu tylko za pośrednictwem modemu, grupa znajomych postanowiła to zmienić. Zainwestowali w super – szybki terminal osiągający prędkość maksymalną 115 kb/s. Położyli sieć, która pozwoliła na rozdzielenie Internetu między 30 mieszkań. Od tej chwili stali się lokalnymi bohaterami znanymi jako TYGRYS.NET. Po dwóch latach korzystania z dobrodziejstw technologii wzrósł jednak ich apetyt, prędkość przestała wystarczać. Idąc z duchem czasu postawili na technologię, która pozwoliła osiągnąć przepustowość na hiper – wysokim poziomie 2 Mbit/s. Powiększyło się również grono odbiorców TYGRYS.NET. Z dostępu do Internetu cieszyli się właściciele już 50 mieszkań. Mijały kolejne lata, rozwój technologii przyśpieszał a Internet docierał do coraz większego grona mieszkańców Rumi z coraz większą prędkością.

 

Po latach walki na ringu technologicznym TYGRYS.NET nie wyszedł z formy, nie osiadł również na laurach. W chwili obecnej posiadamy trzy niezależne światłowody z punktem styku w węźle centralnym w Warszawie, każdy o przepustowości 10 Gb/s. Konsekwentnie budujemy sieć w oparciu o najnowsze rozwiązania teleinformatyczne oraz własne, unikatowe oprogramowanie do monitorowania sprawności każdego elementu sieci. Odkąd zainwestowaliśmy w system podtrzymania zasilania niestraszne nam również awarie sieci energetycznej. Jako jedyny operator nie limitujemy prędkości ściągania i wysyłania danych. Przy stacjonarnym podłączeniu do sieci, maksymalna prędkość Internetu zależy tylko od posiadanego sprzętu.

TYGRYS.NET nigdy nie stoi w miejscu. Specjalnie dla klientów spoza obszaru objętego światłowodami wprowadziliśmy do oferty Internet radiowy. Nasz zasięg obejmuje już całą Rumię. Ponadto od 2014 roku należymy do inicjatorów projektu e- północ (największy na Pomorzu węzeł wymiany ruchu IP). Do naszej oferty dołączyły również dwa rodzaje telewizji kablowej ( Avios i Jambox) o zróżnicowanej ofercie kanałów, oraz telefonia stacjonarna w bardzo przystępnych cenach.

Przez te wszystkie lata jedno się nie zmieniło – nasza praca jest naszą pasją, a klient jest naszym priorytetem.