fbpx

Drodzy Użytkownicy,

Nadszedł czas podsumowań naszych działań w 2021r. Wielu z Państwa zauważyło, że w ostatnim czasie wprowadzaliśmy sporo zmian i modernizacji, które mogły przysporzyć naszym klientom pewnych niedogodności. Mijający rok był czasem największej przebudowy naszych systemów serwerowych i infrastruktury praktycznie od początków naszego istnienia! Wyznaczone cele udało nam się zrealizować i miło nam poinformować, że:

Od nowego roku każdy abonent na życzenie otrzyma adresację IPV6. Jesteśmy pierwszym i jedynym operatorem stacjonarnym w Trójmieście świadczącym tego typu usługę naszym abonentom. Jako pierwsi wdrożyliśmy to rozwiązanie zapewniające szybsze i lepsze działanie takich usług jak Google, Facebook, Netflix, Youtube itp.

Wprowadzamy ofertę telefonii mobilnej 5G Jambox. Już za chwilę  szczegóły znajdą się na naszej stronie.

W ostatnim czasie przebudowaliśmy praktycznie całą naszą serwerownię wymieniając większość routerów, serwerów proxy, klastrów wirtualizacyjnych itp.

W trosce o niezawodność, zwiększyliśmy liczbę redundantnych serwerów i switchy.

Aby zwiększyć prędkości osiągane przez naszych abonentów dołączyliśmy kolejne łącza światłowodowe zwiększające naszą przepustowość o kilkadziesiąt gigabitów.

Przebudowaliśmy systemy bezpieczeństwa w naszym biurze: systemy PPOŻ, systemy dostępowe, systemy alarmowe i monitoringowe. Z uwagi na charakter naszej działalności (posiadanie koncesji na produkcję technologii o przeznaczeniu policyjnym i wojskowym) nasze systemy były audytowane przez PSP, ABW, KWP. 

Serwerownia Rumia Reda

Zainstalowaliśmy siłownię UPS o mocy 80kW umożliwiającą nam podtrzymanie całości infrastruktury przez kilka godzin niezależnie od uruchamianego agregatu.

Przebudowaliśmy nasze systemy teleinformatyczne w tym Elektroniczny Panel Klienta, do którego mają Państwo dostęp od 3 miesięcy. Dalsze funkcjonalności będą udostępniane sukcesywnie.

Wymieniliśmy całość systemów telefonicznych PBX na własne rozwiązanie serwerowe obsługujące największe firmy  i instytucje z terenu Rumi i okolic. 

Powiększyliśmy grono naszych administratorów, techników i pracowników administracyjnych o nowe osoby, które serdecznie witamy na pokładzie! 

Z myślą o wygodzie naszych Klientów przenieśliśmy nasze Biuro Obsługi Klienta do nowego lokalu w tym samym budynku na parterze. Wierzymy, że zmiany, które wprowadziliśmy dla zwiększenia komfortu przypadną Państwu do gustu.

internet Rumia Reda Tygrys Net

 

Te wszystkie zmiany i nowości nie byłyby możliwe bez wsparcia Państwa – naszych abonentów. Przez blisko 20 lat mieszkańcy Rumi pozwolili nam się rozwijać i podejmować coraz to trudniejsze tematy i zadania. Nasza spółka Nowatel zrealizowała szereg tematów z zakresu infrastruktury sieciowej oraz oprogramowania symulacyjnego. Dostarczamy nasze rozwiązania do MON, PSP, SM, zakładów energetycznych w Polsce i zagranicą. Dzięki tym dodatkowym zajęciom jesteśmy w stanie w większym stopniu inwestować w rozwój Tygrysa i wspieramy budżet naszego miasta odprowadzając podatki dochodowe.

Dziękujemy Państwu, że jesteście z nami i darujecie nam drobne uciążliwości związane z tak dużą modernizacją. Obiecujemy dalszy rozwój i więcej nowości już wkrótce 😉

                                                                                              Zespół TYGRYS.NET