fbpx

GPON – Gigabitowa Pasywna Sieć Optyczna (Gigabit-Capable Passive Optical Networks )

 Sieć światłowodowa staje się coraz popularniejsza w Polsce, ale nie ma co się dziwić ponieważ sieć ta zapewnia nam szybsze i bezpieczniejsze połączenie się z Internetem. Staramy się cały czas rozwijać dlatego i my idziemy w tym kierunku aby być coraz lepsi, szybsi i bezpieczniejsi. 

GPON jest o wiele wydajniejszą technologią ponieważ osiąga zdecydowanie większą prędkość . Sieci GPON dostarcza się na różne sposoby ale u nas w – TYGRYS.NET wyróżnimy dwa, najczęściej spotykane czyli:

FTTH– światłowód do domu
FTTB– światłowód do budynku

Co się z tym wiąże – GPON pozwala dostarczyć wiele połączeń za pomocą jednego kabla. Przesyła nie tylko Internet ale też telefonie i telewizję. GPON pozwala na szybki odbiór oraz przesyłanie ogromnych zasobów danych beż ograniczeń technologicznych. 

Technologia GPON

Jakie są zalety połączenia GPON?

Na pewno możliwość przesyłania oraz odbierania ogromnych zasobów danych, bezpieczeństwo, możliwość połączenia kilku usług, przeglądy bez konieczności odłączenia sieci. 

A wady?

Jest ich zdecydowanie mniej, jedna z nich jest bardzo delikatny kabel światłowodowy który bez odpowiedniego zabezpieczenia może łatwo zostać uszkodzony. Długie przygotowanie do instalacji.